CNG dujos in SAAB 9-5

Senų temų archyvas
Vartotojo avataras
tomasdos
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2007 Rgs 15, 18:23
Miestas: Kaunas-Šiauliai-Vilnius

CNG dujos in SAAB 9-5

Standartinė tomasdos » 2008 Sau 23, 18:52

Sveiki sabistai!

Pries keleta dienu nusipirkau pirmaji SAAB 9-5 MY99, bet Jusu formu domiuosiu jau daugiau nei pusmeti.
BEDA ta, kad nusipirkau masina su bonusu, tai yra su CNG duju tiesioginio ipurskimo sistema. (CNG) Compressed Natural Gas, o liaudiskai tariant tai tos pacios dujos kurios atiteka i Jusu virtuves dujine.
KLAUSIMAI butu:
1. Gal kas jau sauniai naudojat tokia sistema???
2. Kas galetu LT atlikti baliono apziura ir israsyti dokumenta??? (Nes to reikalauja TA)
3. Kas LT remontuoja ir derina tokias sistemas???
4. Kuriuose LT miestuose veikia CNG degalines???
Aciu, kad sia zinute parskaitete iki galo ir busiu dekingas uz Jusu atsiliepimus!
marlo
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2007 Spa 01, 10:15
Miestas: Kaunas

Re: CNG dujos in SAAB 9-5

Standartinė marlo » 2008 Sau 23, 20:50

kaip tik vakar skaiciau apie CNG, ir kaip supratau, kad shis reikalas senokai mires (lietuvoje), bet lyg ir ruosesi tai atgaivint, kazkada.

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=15713620
Vartotojo avataras
tomasdos
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2007 Rgs 15, 18:23
Miestas: Kaunas-Šiauliai-Vilnius

Standartinė tomasdos » 2008 Sau 23, 21:33

Daugiau apie CNG: www.cng.lt
Su sia technologija esu susidures beveik pries metus, siule projektuoti viena tokia degaline Siauliuose, bet kazko nesuderino ir viskas nurimo.
Automobili pirkau tikrai ne del sios irangos, tiesiog apsisoviau. Pries perkant padariau variklio diagnostika, vaziuokle prakraciau ir priiemiau sprendima.
Speju, kad turiu ko gero pirmaji Lietuvoje SAAB 9-5 su CNG :) net paciam juokinga... :)
Rytoj vaziuosiu pas dujininkus ir duju perpilimo stoti, bandysiu isgauti apziuros popierio ir balonio techniniu duomenu, t.y. pagaminimo datos ir eksplotavimo pabaigos datos.
Vienu zodziu serijalas tesiasi.
Laukite tesinio!
Vartotojo avataras
Meshka
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 598
Užsiregistravo: 2006 Rgs 11, 21:21
Miestas: Vilnius

Standartinė Meshka » 2008 Sau 23, 22:09

tomasdos rašė:Daugiau apie CNG: www.cng.lt
Su sia technologija esu susidures beveik pries metus, siule projektuoti viena tokia degaline Siauliuose, bet kazko nesuderino ir viskas nurimo.
Automobili pirkau tikrai ne del sios irangos, tiesiog apsisoviau. Pries perkant padariau variklio diagnostika, vaziuokle prakraciau ir priiemiau sprendima.
Speju, kad turiu ko gero pirmaji Lietuvoje SAAB 9-5 su CNG :) net paciam juokinga... :)
Rytoj vaziuosiu pas dujininkus ir duju perpilimo stoti, bandysiu isgauti apziuros popierio ir balonio techniniu duomenu, t.y. pagaminimo datos ir eksplotavimo pabaigos datos.
Vienu zodziu serijalas tesiasi.
Laukite tesinio!


o ne būtų paparasčiau atjungt tą dujų įrangą ir gaut pažymą,kad ji neveikia. :roll:
9-5 '03 2.3t Arc
Vartotojo avataras
tomasdos
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2007 Rgs 15, 18:23
Miestas: Kaunas-Šiauliai-Vilnius

Standartinė tomasdos » 2008 Sau 23, 22:31

Tokio dalyko kaip "atjungti" negalima, turi ja pasalanti, tai yra ismontuoti. Siaip regitra yra padarius klaida, dagalus ivardijus tik benzina, o TA pareikalajo vaziuoti atgal i regitra ir kad irasytu dujos/benzinas.
Mano supratimu yra keli sprendimo keliai:
1. Gauti baliono apziuros dokumenta ir atsukti baliono techinines zymes, ypac galiojomo laika. Regitroje pakeisti degalus i dujos/benzinas.
2. Ismontuoti CNG.
3. CNG konvertuoti i LPG ir regirtoje pakeisti degalu irasa.
Vartotojo avataras
tomasdos
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2007 Rgs 15, 18:23
Miestas: Kaunas-Šiauliai-Vilnius

Standartinė tomasdos » 2008 Sau 23, 22:40

Beja gal kas zinote duju balionu eksplotacijos ribini laika? Tai yra kiek ilgiausiai galima naudoti duju baliona. Matavimo vienetai- metai.
Vartotojo avataras
Egi2x
Sklandytuvo pilotas
Pranešimai: 182
Užsiregistravo: 2006 Vas 21, 13:55
Miestas: Mažeikiai

Standartinė Egi2x » 2008 Sau 24, 10:42

Neskubėk ardyti, siandien per radiją kalbėjo, kad firma "Autoidėja" Vilniuje steigs gamtinių dujų degalinių tinklą.
SAAB 9-5 2.3 SE Estate MY1999
Vartotojo avataras
sK
Sklandytuvo pilotas
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2007 Kov 15, 15:37
Miestas: Vilnius
Contact:

Standartinė sK » 2008 Sau 24, 10:44

O... Kur tu galvoji dujomis pildytis? Pats kompresoriuką turėsi ir pumpuosi iš kaimyno šlangos? :lol: Ar kur ant Kauno yr tokia galimybė?
SAAB 900 2.0T Coupė, 1995
"SAAB deep blue", CCD_059
IV kartos OMVL LPG
Mano blogas
VaidasG
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2007 Lap 22, 20:48
Miestas: Vilnius
Contact:

Standartinė VaidasG » 2008 Sau 24, 13:29

Kolkas kiek susiduriau su tokiais atvejais tai beveik visi ishmete iranga is masinu bet pasiliko garazuose ateiciai...
Ketinama prikelti vel koloneles CNG bet jie jau seniai ketina taigi naivu tiketis jog kazkas greitai pasikeis...
Volvo 850 T-5 + MBC (~1bar) + BOV
SAAB 9-5 2.0t
pjezo
Naikintuvo pilotas
Pranešimai: 1715
Užsiregistravo: 2005 Lap 21, 13:48
Miestas: Vilnius

Standartinė pjezo » 2008 Sau 24, 13:45

idomu o tas variantas su namu kolonele (uzpildancia per 3-7 val) kiek kainuotu?...
nes turint nuosava nama visai gal nieko- atvaziaves per nakti "uszipompuoji" ir vazineji...
Saab 9-5 Estate 2.3 Aero, m.y. 2004, LPG

ex SAAB 9000 anniversary LPT/FPT + LPG
ex SAAB 9000 anniversary FPT + LPG
VaidasG
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2007 Lap 22, 20:48
Miestas: Vilnius
Contact:

Standartinė VaidasG » 2008 Sau 24, 17:05

pjezo rašė:idomu o tas variantas su namu kolonele (uzpildancia per 3-7 val) kiek kainuotu?...
nes turint nuosava nama visai gal nieko- atvaziaves per nakti "uszipompuoji" ir vazineji...


Pries 2 metus tuo domejausi tai ishvados buvo kad neapsimoka nebent taxi dirbi ir tavo masina krovinine kad tinkamo dydzio baliona veziotumeisi...
tie velniai gi nezmoniskai sunkus...
Volvo 850 T-5 + MBC (~1bar) + BOV

SAAB 9-5 2.0t
Vartotojo avataras
tomasdos
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2007 Rgs 15, 18:23
Miestas: Kaunas-Šiauliai-Vilnius

Standartinė tomasdos » 2008 Sau 24, 19:32

Labas vakaras!

Siandiena ryte buvau pas dujininka Algi, Siauliuose, UAB Flameris. Zmogus ismano savo darba ir delioja BRC dujines. Dabar manajam saabe sumontuota BRC iranga yra visiskai gaidys, tad ja visa reikes keisti, naujos montavimas turbininiam motorui 3,0kLt.
Su UAB "Autoideja" pries metus turejau reikalu kaip projektuotojas, tai jie jau 2007 metai "tikrai" planavo 5 LT miestuose irengti tokias degalines, bet deja nera ir greitai tikrai nebus. Skambinau siandiena ryte jiems, tai artimiausiu metu bus Vilniuje, autobusu parke, bet gales ir mirtingieji prisleisti. Degaline atidarys 2008 05 arba 06 men. Apie kitus miestus tyli. Beja kas yra is KLP tai gali kaip ir naudotis CNG, degaline yra autobusu parke, bet cia kita firma irenge.
Su CNG beda yra balionu apziura, juos testuoja Jonavoje UAB GASchema.
ISVADA:
CNG sistema ismontuos ir imontuos LPG (BRC) kaina minejau, bus nuolaida, tipo nemokamas ismontavimas senos :)
P.S. Kai CNG jau bus LT galima bus persidaryti, reikes pakeisti balionus ir reduktoriu, ir dar kazka (nepamenu). Balionai brangus, laikysiu juodai dienai garaze arba parduosiu.
Tad viskas, aciu uz demesi, gero vakaro! :)
SAAB 9-5 2.0T+ MY99 141kW
Vartotojo avataras
tomasdos
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2007 Rgs 15, 18:23
Miestas: Kaunas-Šiauliai-Vilnius

Standartinė tomasdos » 2008 Sau 24, 23:17

Buvau paklauses del balioniu eksplotacijos laiko. Tai kaip ir dabar galiu pats ir atsakyti, gal kitiems pravers. LPG balionu testavimus atlieka duju perpilimo sotyts (kiekviename didesniame mieste tokios yra). Nuo testavimo suteikiamas 4 metu terminas.
SAAB 9-5 2.0T+ MY99 141kW
pjezo
Naikintuvo pilotas
Pranešimai: 1715
Užsiregistravo: 2005 Lap 21, 13:48
Miestas: Vilnius

Standartinė pjezo » 2008 Sau 25, 09:05

tomasdos rašė:Buvau paklauses del balioniu eksplotacijos laiko. Tai kaip ir dabar galiu pats ir atsakyti, gal kitiems pravers. LPG balionu testavimus atlieka duju perpilimo sotyts (kiekviename didesniame mieste tokios yra). Nuo testavimo suteikiamas 4 metu terminas.


na ir dar siek tiek info...
naujam balionui suteikiama keik pamenu 10 m naudojimo terminas...
Saab 9-5 Estate 2.3 Aero, m.y. 2004, LPG

ex SAAB 9000 anniversary LPT/FPT + LPG
ex SAAB 9000 anniversary FPT + LPG
Renatas
Sklandytuvo pilotas
Pranešimai: 183
Užsiregistravo: 2005 Lap 21, 14:30
Miestas: Vilnius

Standartinė Renatas » 2008 Sau 25, 10:01

tomasdos rašė:Labas vakaras!

Siandiena ryte buvau pas dujininka Algi, Siauliuose, UAB Flameris. Zmogus ismano savo darba ir delioja BRC dujines. Dabar manajam saabe sumontuota BRC iranga yra visiskai gaidys, tad ja visa reikes keisti, naujos montavimas turbininiam motorui 3,0kLt.
)


Labas, pas mane yra Flamerije imontuota tiesioginio ipurškimo dujų sistema (Saab 900 NG 2 L, be turbinos). Jau tris metelius atvažinėjau, tačiau kažin ar pas juos bedėčiau. Prieš šį auto buvau dar dviems įsidėjęs pas juos (su viena auto taip pat buvo bėdų dėl jų neatidaus darbo, ten buvo audi 90 ir įdėtos paprastos dujos, po didelio vargo aišku ištaisė). Dujų įpurškimo sistema įma kruvą parametrų iš automobilio daviklių, ir pas mane dėl to gavosi bėda, ant liamda zondo pastoviai yra įtampa, kurios neturėtu būti, "Daudriuje" atjungė dūjų sistemos jungti (ji reikalinga dujų sistemos derinimui, bet nepačiam jos darbui) nuo liambda zondo, atrodo po to pradėjo rečiau gesti šis zondas, nors gal tai tik sutapimas. Taip pat flamerije dujų sistemai buvo sudėję tepalinį filtrą vietoje dujinio. Aišku to aš nežinojau tik nuvažiavus į Vilniaus BRC atstovibę atkreipė dėmesį į tai. Ir Vilniečiu nuomonę pats sumontavimo stilius abejotinas, bet gal čia jų subjektivi nuomonė. Mano manimu flamerije dirbantiems virukams nelabai rupi darbo kokybė, bet jau ankščiau (paliginus su vilniečiu darbu). Tačiau p. Algis visai sukalbamas žmogus, padėjo susitarti su vilniečiais, kad mano auto priimtu kaip garantinį "nachaliavai". Vienu žodžiu spresti tau, aš sekančiam auto dėti dujas varisiu į Vilniaus BRC Molėtų plente, šia savaite buvau pas juos pasiderinimui, tai atliko dujų sistemai apgreida - primontavo papildomą daviklį dujų sistemai, pinigus paėmė tik už darbą.

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 18 ir 0 svečių